Jest to najważniejsza inwestycja biorąc pod uwagę wzrost ruchu turystycznego w obrębie Koszalina. Przed jej powstaniem w mieście znajdowała się jedna pływalnia miejska, która nie była wystarczająca dla mieszkańców, a co dopiero dla turystów. Aquapark został sfinansowany z miejskich środków oraz dotacji unijnych. Koszt inwestycji wynosi 82 miliony złotych. Powstał on w roku 2015 i jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu obiektów w Polsce. Na tle innych parków wodnych wyróżnia go położenie, otoczony jest on bujnymi lasami u podnóży Góry Chełmskiej. Największe wrażenie wywołuje wiosną i latem, kiedy to otwarta jest część zewnętrzna. Park szczyci się najnowocześniejszymi systemami filtrującymi wodę ”Daisy”, które sprawiają, że użycie chloru jest minimalne, co przekłada się na lepsze samopoczucie nawet po długim pobycie w obiekcie. Aquapark podzielony jest na 2 strefy: rekreacyjną i strefę saun. W obiekcie znajduje się również profesjonalna siłownia oraz Aqua-bar. Największą ze stref jest rekreacyjna, składa się ona z sześciu basenów, 4 wewnętrznych i 2 zewnętrznych (1czynny cały rok). Znajdują się w niej takie udogodnienia jak basen sportowy, basen dziecięcy, wodospady, bicze wodne, gejzery, jacuzzi, sztuczna fala i rwąca rzeka. Chlubą parku jest jedna z 6 zjeżdżalni wodnych – Anakonda – która jest nie tylko najdłuższą w parku, ma 176m długości, ale też najszybszą.
Druga strefa – saun – przeznaczona jest dla ludzi szukających relaksu i regeneracji ciała. Znajdują się tu łaźnie – solankowa, parowa, parowo-błotna, a także sauny – fińska, ziołowa, sauna do rytuałów, kabina infrared, koloroterapia, strefa jacuzzi, bicze szkockie, słoneczna łąka, grota solna, grota lodowa, zewnętrzna wypoczywalnia z tarasem i sześcioosobowym jacuzzi (źródło: aquapark.koszalin.pl/o-parku-wodnym/ data dostępu 28.04.2016)
Obiekt posiada również największą w mieście i najnowocześniejszą siłownię „Centrum rekreacji Forma”. Wyposażona jest w profesjonalny sprzęt.
Powstanie Parku Wodnego Koszalin przyczyniło się niewątpliwie do wzrostu liczby ludności odwiedzającej Koszalin, ale również do aktywizacji mieszkańców. Inwestycja pokazuje, że miasto jest otwarte na napływ turystów i do wspierania sportu i aktywności fizycznej.